• Çalışma Saatleri
  • 24 Saat Açık
  • Turkey, İstanbul
  • Altıntepe, Cihadiye Cd. No:40, 34840 Maltepe

Yüz Germe

 

Yaşlanma ile birlikte cilt ve dokular elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar, kırışıklara yol açar. Daha da fazla, sarkmaya yol açan yoğun kilo alıp verme durumlarında "Ritidektomi" olarak da bilinen yüz germe operasyonu uygulanabilir. Temel amacı bu şekilde deri renginin genç ve güzel bir kontur almasıdır.

Yüz germe ameliyatları ne zaman uygulanmalıdır? Ameliyat bittikten sonra genç bir cilve incelmiş çizgilere ulaşmak için gerilmiş cildin elde edilmesi hedeflenir.

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

40 yaş üstü kadın ve erkeklerin yüz bölgesindeki kırışıklıklar ve sarkmalar giderilebilir. Bazen bu ameliyat daha erken dönemde de gerçekleştirilebilir. Yüz germe ameliyatının ihtiyaç varsa boyun germe ameliyatıyla eş zamanlı olarak uygulanabilmesi de mümkündür. Aynı şekilde, bu operasyon süresince göz kapağı estetiği, kaş kaldırma ve alın germe gibi işlemler de yapılabiliyor.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini Yüz Germe ve Klasik Yüz Germe gibi yüz germe ameliyatları mevcuttur. Buna ek olarak, belirli vakalar için ameliyatsız yöntemler de kullanılabilir.

Mini Yüz Germe

Hastaların yüzde küçük ve orta derecede eğrilikleri ve sarkmaları varsa, mini yüz germe ameliyatı genellikle tercih edilir. Bu işlemde, kulak üstü saç çizgisinden veya kulağın çevresindeki tabii halkaya nazaran daha kısa doku açma noktaları seçilir. Ayrıca bu noktalardan ve yanak çevresine yakın temel dokular taranmaya devam eder, göz kapağındaki fazlalıklar alınır ve yüz dokusunun düzeltilmesi sağlanarak şekillendirilir.

Geleneksel Yüz Germe

Konvansiyonel yüz germe ameliyatı, yoğun kırışıklıklar ve sarkmalar nedeniyle çoğu zaman 40 yaş üstü insanlarda uygulanır. Ameliyatta, vurgu sac çizgisinin hemen arkasından başlayarak şakaklara doğru sarkan derinin düzeltilmesidir. Giriş noktaları, kulağın ön çevresindeki doğal kıvrımlardan ve yaklaşmak için şakaklar kullanılarak açılır. Deriyi gevşetmek ve sarkmaları düzeltmek için alt yüzde ve çene altında kesileri yapılıyor. Ameliyat ile fazla deri yüzden alınır ve geriye ve yukarı doğru dikilerek bandajlanarak, kontur bozuklukları düzeltilir ve cildin genç görünmesi sağlanır. Bazen nefes alabilen yeni bir katman haline getirmek için yağlar ve dokular yeniden biçimlendirilir. Bunun sayesinde, kırışıklıklar azaltılabilir veya ortadan kaldırılabilir. Böylece cilt daha genç bir görünüme kavuşur.

Yüz Germe Ameliyatından Sonra Ne Olur?

  • Yüz germe ameliyatında genel anestezi kullanılır.
  • Ameliyat 2 ila 5 saat arasında sürebilir.
  • Ameliyattan sonra hasta bir gece hastanede kalır.
  • Normalde iyileşme yaklaşık 2 hafta sürer.
  • Dikişler ameliyattan 5 ila 10 gün sonra alınır.

Bize Ulaş

Hızlı Randevu için Formu Doldurun!

Herhangi bir konuda bize danışmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Sağlıklı Günler Dileriz.