• Çalışma Saatleri
  • 24 Saat Açık
  • Turkey, İstanbul
  • Altıntepe, Cihadiye Cd. No:40, 34840 Maltepe

Mide Balonu

 

İntragastrik balon olarak da bilinen mide balonu, aşırı kilolu veya obez kişilerde kilo yönetimi ve kilo kaybı için kullanılan minimal invaziv bir prosedürdür. İşlem sırasında, salinle doldurulmuş silikon bir balon endoskopi yoluyla mideye yerleştirilir ve midede yer kaplaması için sıvıyla şişirilir. Balon, kişinin yiyebileceği yiyecek miktarını sınırlar ve erken bir tokluk hissi yaratır.

Mide balonunun faydaları arasında önemli ölçüde kilo kaybı, iştahta azalma ve kısa süreli kilo kontrolünde iyileşme yer alır. Prosedür tersine çevrilebilir ve balon bir yıl sonra çıkarılır.

Mide balonunun kilo kaybı için kalıcı bir çözüm olmadığını ve elde edilen sonuçları korumak için sürekli çaba gerektirdiğini unutmamak önemlidir. Prosedür bir uzman gözetiminde gerçekleştirilmelidir ve genellikle yaşam tarzı değişiklikleri, diyet modifikasyonları ve düzenli egzersiz içeren daha geniş bir kilo yönetimi programının parçasıdır

Bize Ulaş

Hızlı Randevu için Formu Doldurun!

Herhangi bir konuda bize danışmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Sağlıklı Günler Dileriz.