• Çalışma Saatleri
  • 24 Saat Açık
  • Turkey, İstanbul
  • Altıntepe, Cihadiye Cd. No:40, 34840 Maltepe

Kadınlarda Saç Ekimi

 

Kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi saç dökülmesi çok yaygındır. Beslenme alışkanlıkları ve hormonlar saç dökülmesinin ana nedenleri olarak kabul edilmektedir. Saç dökülmesinin nedenlerini teşhis etmek için hastalara uygulanan özel testlere dayanmaktadır.

Saç ekim teknikleri, kadınlar tarafından da başarı ile uygulanabilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinden farklı olarak kadınlarda bile istenilen sonuçlar alınmaktadır. Oluşan saç dökülmesi sorunu için saç ekimi yöntemleri çok etkilidir ve başarılı sonuçlar vermektedir.

Kadınlarda saç dökülmesi farklı şekillerde görülür. Ludwig Sınıflandırması ile kadınlarda saç dökülmesi şu şekilde sınıflandırılır:

  • Tip 1 : Saç dökülmesinin az olduğu bu aşamada dökülme zar zor fark edilir. Dökülme genellikle başın üst ve ön kısımlarında görülmeye başlar.
  • Tip 2 : Bu aşamada dökülme alanı genişler ve saçta incelme ve hacim kaybı görülür. Dökülmenin yoğunluğuna göre bu aşamada saç ekimi yapılabilir.
  • Tip 3 : Saç dökülmesinin belirgin olduğu bu aşamada saçlar incelir ve dökülmenin olduğu alanlar net olarak ayırt edilebilir. Dökülme zamanla artabilir ve başın tüm bölgelerine yayılabilir.

Çoğu kadın, saç dökülmesi yaşadığında iyi donör alanlarına sahip olduklarından dolayı, başarılı bir saç ekimi yapmak için uygun hale gelir. Sağlıklı sonuçlar vermek için, deneyimli bir ekip tarafından tamamen donanmış bir klinikte bu operasyon gerçekleştirilmelidir.

Kadınlara saç ekimi yapıldığı fark edilir mi?

Genellikle, en fazla iki hafta içerisinde saç ekimi işleminden kalan izleri kapatma süreci tamamlanır. Kişilerin ten rengine göre veya çok açık ten rengine sahip kişilerde, uygulanan bölgelerdeki kızarıklıklar tamamen iyileşebilmekte ve bu süre yaklaşık 1-2 ay alabilmektedir.

Tıraşsız saç ekimi yöntemi ile yapılan işlemlerde, operesyondan sonra çok kısa bir aranma müddeti ardından normal hayata dönülebilmektedir.

Bize Ulaş

Hızlı Randevu için Formu Doldurun!

Herhangi bir konuda bize danışmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Sağlıklı Günler Dileriz.