+90 549 540 7440 7 / 24 : 09:00 - 21:00
  • TR
  • EN
  • FR
  • ES
Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Daha çok kadınların tercih ettiği bu tedavi yöntemi kaşların eski hacmine ve kalınlığına ulaşmasını amaçlar. Kaş ekimi, küsen, hacmini yitiren kaşlar için başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Kaş ekimi,fue saç ekim anlayışı ile gerçekleştirilir. Ense bölgesinden alınan kökler lokal anestezi uygulanan kişinin nakil yapılacak bölgesine üç- dört saat süren bir işlemle aktarılır. Saç kökleri ciltten 45 derece açı ile çıkarken kaşlar, 10 15 derecelik bir açı ile çıkar. Yere paralel ve kaşın dış kısmında hafifçe aşağı doğru yönelen bir şekli olan kaşların ekiminde, kanalı açarken çok dikkatli olunmalıdır. Bu ayrıntıya dikkat edilmezse kaşlar, yanlış veya farklı şekilde, ters veya aşağı yönde bir çıkış yapabilir. Kaşlar mutlaka uzman doktorlar tarafından ekilmelidir.

Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi ile kaşlara şekil vermek mümkün müdür?
Kaşlara istenilen şekli vermek Tabii ki mümkündür.

Kaş ekiminden sonra kaşlar ne zaman çıkar?
Ekim sürecini takip eden 3 ay içinde kaşlar çıkmaya başlar. 7- 8 aylık bir süreçte de kaşlar son halini alır. Fakat şunu bilmenizde yarar vardır; saçlarda olduğu gibi 15 gün sonra kaşlarınız da dökülmeye başlar. Bu dökülme 3 ay kadar sürer. 3 ayın sonunda dökülme durur. Kaşlarınız uzamaya başlar.

Kökler, ensedeki saçlardan alındığı için kaşlar, saç gibi hızlı uzarlar. O yüzden uçların, 15 günlük aralıklarla kesilmesi gerekmektedir. 1 sene sonra kökler, nakil edildikleri yerin özelliğine uyum sağlaladığından kaşların uzama hızları yavaşlar. Zamanla da kesilip düzeltilmeye ihtiyaç hissettirmezler.