• Çalışma Saatleri
 • 24 Saat Açık
 • Turkey, İstanbul
 • Altıntepe, Cihadiye Cd. No:40, 34840 Maltepe

Ağrısız Saç Ekimi

 

Saç ekimi yapmak çoğu kişinin korktuğu ve endişelendiği bir işlemdir, çünkü alınan saç köklerinin nakledilmesi cerrahi müdahale gerektirdiğinden, süreç sırasında hissedilen ağrı ve acıdan dolayı. Ancak bu bilgiyi takip ederek bu tedavilerin her zaman verimli olacağından emin olarak rahatlamanız mümkün.

Endişeye neden olan ağrıdan bahsetmeden önce saç ekimi sürecinin aşamalarından bahsetmekte fayda var:

 1. Lokal anestezi aşaması (Ağrının en çok hissedildiği aşama)
 2. Donör bölgeden saç köklerinin alınması
 3. Saç köklerinin transfer edileceği bölgenin oluşturulması
 4. Saç köklerinin yerleştirilmesi (Alıcı alana lokal anestezi uygulanır)

Saç ekimini yaptırmak isteyen hastalar, anestezi yöntemlerinin işlem sırasında kullanılacağını ve engellenecek olan ağrı hissinin önemli olduğunu bilirler. Lokal anestezi uygulandıktan 15 dakika sonra yaklaşık 6-8 saat süren saç ekimi operasyonunda hastalar istenmeyen bir ağrı veya acı hissetmez. Ancak 1-2 gün arası hafif bir ağrı hissedebilir ancak bunun önlenebilmesi için ilaç kullanarak mümkündür.

Ağrısız saç ekimi, lokal anestezi uygulanmasıyla birlikte iğnelerin neden olduğu ağrının tamamen ortadan kaldırılmasını hedefler.

Rahat Bir Anestezi Deneyimi: İğnesiz Anestezi

İğne fobisi olan hastalar için lokal anestezi kullanımı çoğu kez kaygı vericidir. Gelişen teknolojilerle, saç ekim operasyonlarında iğnelerin olmadan ağrısız bir şekilde başarılmasını sağlayan iğnesiz anestezi yöntemi günümüzde dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde mevcuttur. Bu yöntem, yalnızca hastalar için sakinliğin sağlamasıyla değil, aynı zamanda hekimlerin işini halletti ve iyileştirdi.

İğnesiz anestezi, son teknoloji cihazları kullanılarak uygulanan bir yöntemdir. Anestetik ilaçlar, hedef alana yüksek hava basıncı ile verilmektedir. Böylece hastalar ağrısız bir tedavi almaktadır.

Anestezi ilaçlarının dokulara yayılması ile sinirler devre dışı bırakılır ve ağrı hissinin kaynağı ortadan kalkar.

Ağrı Hissini Gideren Uygulama: Sedasyonlu Saç Ekimi

Çoğu kellik sorunu olan kişi, sakinleştirici saç ekimini tercih eder. Sedasyon, anestezik bir yöntemdir ve çoğu cerrahi operasyonda da kullanılır. Saç ekiminde, sedasyon sayesinde lokal anestezinin daha rahat uygulanmasını sağlar ve ağrı hissi tamamen ortadan kalkar.

Saç ekimi işlemlerinde genellikle belirli sebeplerden dolayı sedasyon tercih edilir. Bunlar hastanın nedenlerinden bazıları:

 • İğne korkusu
 • Anksiyete bozukluğuna sahip olmak
 • Çok düşük ağrı eşiği
 • Kalp ve/veya tansiyon hastası olmak,
 • Saç ekimi prosedürü hakkında endişe.

Saç Ekiminde Sedasyon Nasıl Uygulanır?

Hekiminiz öncelikle hastanın uygunluğunun değerlendirilmesi ve sedasyon için ilaçların verilmesi ile başlayacaktır. Bu ilaçlar etki ederek hastanın bilincini sakinleştirir, böylece lokal anestezi yapıldıktan sonra sancısız bir uygulama ile işlem tamamlanabilir. Hasta herhangi bir acı hissetmeyecek. Sedasyonlu hastalar en az 2-3 saat öncesinden operâsyon kesinlikle yeme-içmeyi bırakmalıdır.

Bize Ulaş

Hızlı Randevu için Formu Doldurun!

Herhangi bir konuda bize danışmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Sağlıklı Günler Dileriz.