+90 549 540 7440 7 / 24 : 09:00 - 21:00
 • TR
 • EN
 • FR
 • ES

Neden Saç Ekimi İçin Türkiye'ye Gitmeliyim?
Birçok hastanın saç nakli için Türkiye'yi tercih etmesinin 3 temel nedeni;

 • Alanında uzman doktorlar,
 • Donanımlı ve kaliteli tesisler ile
 • Uygun fiyatların bir arada sunuluyor olmasıdır.

Uzman Doktorlar
Birçok Türk doktor saç dökülmesi tedavileri üzerine yıllarını harcayarak bu alanda uzmanlaşmıştır. Türkiye’de uzman doktorlar tarafından günlük yaklaşık 2000 saç ekimi operasyonun gerçekleştirilmektedir. Bunun neticesinde oluşan yüksek uzmanlık ve profesyonellik uluslararası düzeyde tüm hastalara güven vermektedir.

Günümüzde Türk doktorlar uluslararası konferanslara katılarak alanında uzman yeni doktorların yetişmesine destek olmaktadırlar. 

Türkiye'nin yüksek standartlara sahip tıbbî tesisleri de ülkeyi mükemmel bir seçenek haline getirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, tüm hastaneleri, gerekli kalite, güvenlik ve hizmet standartlarını karşıladıklarından emin olmak için yılda iki kez denetlemektedir.

Donanımlı ve Kaliteli Hastaneler
Ayrıca Türkiye’deki birçok hastane, hastanelerin uluslararası standartlara uymasını sağlayan Joint Commission International (JCI) onayı gibi önemli uluslararası akreditasyonlara sahiptir. Türkiye, dünyadaki en yüksek üçüncü JCI onaylı hastane sayısına sahiptir.

Saç ekim operasyonlarının gerçekleştirildiği tesisler, Safir FUE, ICE FUE ve DHI gibi en yüksek sağlık standartları ve en gelişmiş tekniklerin uygulanması için donatılmıştır. Sahip olunan modern tesisler ve uzman kadro ile saç ekim işlemleri en ideal koşullarda gerçekleştirilmektedir.

Sağlık Turizminde Yüksek Deneyim ve Yeterlilik
Bir diğer önemli faktör, her yıl çok sayıda hastanın saç nakli için Türkiye'ye seyahat etmesinden dolayı ülkenin uluslararası sağlık turizminde sahip olduğu deneyim ve yeterliliktir.

İstanbul’un Tarihi ve Büyülü Dünyası
Saç ekimi operasyonları hastanede kalmayı gerektirmeyen hızlı iyileşme prosedürleridir. Binlerce saç nakli hastası bu avantajdan yararlanarak yurtdışına seyahat ediyor. Nefes kesen manzaralar, tarihi mekanlar, ziyaret edilecek onlarca anıt, ünlü simge yapılar ve tadılması gereken lezzetli yemekler ile hastalar İstanbul’da unutulmaz bir deneyim yaşama imkânı buluyorlar. Yurtdışından binlerce kişi saç ekimi için her yıl bu sebeplerle İstanbul'u ziyaret ederek nakil sonrası bu büyülü kentin sosyal ve kültürel yaşamını deneyimleme fırsatı buluyorlar.

NEDEN BİZ?

1997 yılından bugüne 25.000 m2’lik bir alanda faaliyet gösteren Anlaşmalı Kuruluşumuz olan Academic Hospital en son teknoloji ve teknik donanımların yanı sıra birçok Öğretim Görevlisi ile hizmet vermektedir.

Türkiye’nin öncü akademik özel hastanesi olarak faaliyet gösteren, dinamik bir yönetim anlayışıyla sürekli eğitimi destekleyen, çağdaş, bilimsel, güncel, etik ve yasalara uygun sağlık hizmeti sunmayı ilke edinmiş olan Academic Hospital ISO 9001- OHSAS 18001- ISO 14001- ISO 10002 akreditasyon belgeleri bulunmaktadır.

Harvard Tıp Fakültesi ile işbirliği anlaşması bulunan Academic Hospital Partners Health Care’den profesyonel destek alabilmektedir.

 • Hastalarımızın süreçleri ile başından sonuna kadar ilgilenen özel eğitimli uzmanlar
 • Türkiye’de atacağınız her adımda yanınızda olmaya özen gösteren bir anlayış
 • Var olan en modern yöntem ve teknikler: Safir FUE ve DHI
 • İğnesiz anestezi teknolojisi ile üst düzeyde hasta konforu
 • Tüm prosedürün uzman doktor ve asistanlar tarafından gerçekleştirilmesi
 • Mümkün olan en yüksek sayıda greft saç ekimi
 • Operasyondan sonraki 1 yıl boyunca uzmanlarımız tarafından belirli periyotlarda gerçekleştirilen kontroller

Konsültasyon : Başvurunuza istinaden sizden gelen fotoğraflar doktorumuz tarafından değerlendirilerek size en kısa sürede dönüş yapılır. Yasa gereği halka açık platformlarda öncesi-sonrası referans görsel ve videolar paylaşılamadığı için talep etmeniz halinde size öncesi-sonrası görselleri iletilebilmektedir.

Randevu süreci : Saç ekimine karar verdiğinizde uzmanlarımızın ve sizin uygun olduğunuz tarihi birlikte belirliyoruz. Randevuyu onaylamak için yapmanız gereken tek şey bizimle biletinizi paylaşmak.

Dikkat edilmesi gerekenler : Uzmanlarımız tarafından sürecin en başından en sonuna kadar ihtiyacınız olan tüm bilgilendirmeler yapılacaktır. Randevunuzu oluşturduğunuz andan başlayarak operasyondan 1 yıl sonrasına kadar tüm süreçlerinizi uzmanlarımız tarafından takip edilecektir.

Seyahat Planı;

 • 1.gün : Havalimanında VIP ulaşım hizmetlerimiz sizi karşılayarak konaklayacağınız otele ulaştıracaktır.
 • 2.gün : Sizi, öncesinde bildireceğimiz saatte otelinizden alarak operasyon randevunuz için hastaneye götüreceğiz. Hastanede sizi sürekli temasta olduğunuz uzman danışmanımız karşılayacak. Yapılacak muayene ve tetkikleriniz sonrasında saç çizginiz belirlenerek operasyon öncesi son hazırlıklarınız tamamlanacak ve operasyon odasına alınacaksınız. Operasyon sonrasında uzman danışmanımız size dikkat etmeniz gerekenleri ve ilaç kullanım talimatlarınızı anlatarak sizi otelinize uğurlayacak.
  3.gün : Sizi, öncesinde bildireceğimiz saatte otelinizden alarak kontrol ve pansuman için hastanemize götüreceğiz. Hastanede sizi sürekli temasta olduğunuz uzman danışmanımız karşılayacak. Gerekli kontroller sağlandıktan sonra VIP ulaşım hizmetlerimiz sizi havalimanına götürecektir.
 • 15.gün : Kontrol için fotoğraflarınızı göndermeyi unutmayınız.
 • 1.ay : Kontrol için fotoğraflarınızı göndermeyi unutmayınız.
 • 3.ay : Kontrol için fotoğraflarınızı göndermeyi unutmayınız.
 • 6.ay : Kontrol için fotoğraflarınızı göndermeyi unutmayınız.
 • 12.ay : Kontrol için fotoğraflarınızı göndermeyi unutmayınız.