+90 549 540 7440 7 / 24 : 09:00 - 21:00
  • TR
  • EN
  • FR
  • ES
Sakal Bıyık Ekimi

Sakal Bıyık Ekimi

Kılların olmadığı ya da seyrek görüldüğü yerlere saçlı deriden alınan kıl kökleri nakledilir. Ense bölgesindeki saçın donör olarak kullanılması önemlidir. Saçların olduğu gibi bıyıkların da çıkış yönlerine dikkat edilmelidir. Bıyıkların kavisli olması veya sakalların orta bölgede dönüşlerinin varlığı açı bakımından önemli bir ayrıntıdır. Kaş ekiminde olduğu gibi 5 10 derecelik açılarla kanallar açılmalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Köse olan erkeklerde de uygulanabilir mi?
Yüzünde hiç sakal veya bıyık olmayan kişilere de bu uygulamayı yapmak mümkündür. Kişinin ten rengi tedavi sürecini hiçbir şekilde etkilemez. Ancak saç veya sakalı farklı renkte olan kişiler iyi analiz edilmelidir. Çünkü işlem sonrasında çıkacak olan olası durumlara karşı kişi önceden uyarılmalıdır.

Saç ve bıyık ekimi nasıl yapılmaktadır?
Tek seanslık işlemlerle lokal anestezi altında yapılır. Yaklaşık olarak 4-5 saat arası süren ağrısız bir işlem türüdür. Ertesi gün bir takım kabuklanmalar görülebilir ancak bu kısa sürer. Ekilen köklerin ucundaki kıllar 15 gün içinde dökülür, 3 ay sonra tekrar uzarlar. 6-8 ay içinde de istenilen boyutta sakal ve bıyıklara sahip olunur.