• Çalışma Saatleri
  • 24 Saat Açık
  • Turkey, İstanbul
  • Altıntepe, Cihadiye Cd. No:40, 34840 Maltepe

Boyun Germe

 

Alt yüz germe olarak bilinen boyun germe ameliyatı, yaşlanma belirtilerini önleyen ve çeşitli faktörlerin neden olduğu istenmeyen görünümleri de azaltan bir cerrahi seçenektir. Ameliyat, cildin sarkıklığını ve yağ dokusunu azaltarak bölgeyi estetik bir görünüme kavuşturur. Hasta daha genç görünecek şekilde, yüz germe ameliyatına tercih edilirse bundan etkilenebilecektir. Boyun germe ameliyatının yanı sıra, gençleştirme operasyonları arasında kaş kaldırma, göz kapağı ameliyatı, yağ transferi ve sarkık veya çatık kaşların düzeltilmesi de mevcuttur.

Boyun Germe Ameliyatı nasıl uygulanır?

Boyun germe ameliyatı genellikle lokal anestezi türünde, yani hasta rahat ve kontrol edilebilir olarak uyanık iken ya da genel anestezi türünde gerçekleştirilmektedir. Ameliyat işlemleri bölgenin çevresinde küçük kesimler yapılarak yapılan bir süreç olup; boyundaki kaslar sertleştirmek için gerilir, fazla deri ve yağ dokusu istenen şekline getirildikten sonra da kesimler iyi bir şekilde kapatılmaktadır.

Ameliyatsız gençleştirme tedavileri boyun germe ameliyatı için bir alternatif olarak uygulanabilir. Ancak bunlar doğru sonuçları sağlamaz, sadece süre uzatma yardımı gösterirler. Bunun yanı sıra boyun germe ameliyatının etkisini desteklemek ve arttırmak için de kullanılabilir.

Boyun Germe Ameliyatından Sonra Ne Olur?

  • Hasta ameliyattan sonra 1 gece hastanede doktor gözetiminde tutulur.
  • Ameliyattan sonra hasta boyun bölgesinde gerginlik hissedebilir, ağrı genellikle rahatsızlığa neden olmayacak düzeydedir.
  • İki hafta sonra morluklar ve ağrılar kaybolur. Ancak şişliğin inmesi yaklaşık üç ayı bulabilir.
  • İyileşme sürecinde kritik olan ilk haftalarda ağır kaldırmamak gibi önlemler alınmalıdır. Bu uyarı aynı zamanda çocuklar ve evcil hayvanlar için de geçerlidir.

Bize Ulaş

Hızlı Randevu için Formu Doldurun!

Herhangi bir konuda bize danışmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Sağlıklı Günler Dileriz.