• Çalışma Saatleri
  • 24 Saat Açık
  • Turkey, İstanbul
  • Altıntepe, Cihadiye Cd. No:40, 34840 Maltepe

Diş İmplantları

 

Istanbul'da Dis Implantlari

Dental implant bir dis degistirme islemidir, ancak bu prosedür küçük bir ameliyat gerektirir. Burada titanyum veya zirkonyum vidalar çene kemigine yerlestirilmektedir. Basarili implantlar sayesinde eksik veya hasarli disler gerçek gibi hissettirecek sekilde degistirilmektedir. Dissiz olan agizlarda ise üst çeneye 7-10 adet implant sabit protez yapmak için yeterli olacaktir. Ayrica 5-7 implant alt çenede direnç ve tasima kapasitesi saglar. Dis implanti tamamlandiktan sonra hastalar dogru biçimli ve beyaz dislere kavusurlar. Dental implant fiyatlari operasyon teknigine, kullanilan malzemeye ve operasyonun zorluguna göre degismektedir.

Kisa Bilgiler

Çalisma Süresi : 1-2 Saat
Anestezi : Lokal Anestezi
Teknikler : Kapali
Net Sonuç : 3 Ay

Dis Implantlari Adimlari

Implant Tedavileri Süreci

Dental implant tedavisi, tam iyilesmeye ulasmak için yaklasik dokuz aya veya bir yila ihtiyaç vardir. Bu sürecin ilk asamasi, konsültasyon ve kapsamli bir muayene olacak sekilde planlanmalidir. Muayenede hastanin kemik yapisi ve olasi riskler degerlendirilmeli ve hangi tip implant kullanman gerektigi belirlenmelidir. Bazen 4'er implant daha iyi çalisabilirken, bazen 6'nin 3'ü tamamlayacaktir. Her durumda, dikkatli bir degerlendirme yapmak önemlidir. Implant operasyonu, önce lokal anestezi ile baslar. Operasyon, her implant için yaklasik 1-2 saat sürer ve sonrasinda hastanin iyilesmesi için birkaç aydan fazla beklenmesi gerekebilir. Iyilestikten sonra teknolojinin destegiyle disler sabitlenerek uzun yillar kullanilmasi saglanabilir. Gereken hijyen kurallarina uymak ve düzenli olarak kontrollerdeki ziyaret edilmek, implantlarin uzun kullanim ömrünü garanti eder.

Dis Implantlarinin Maliyeti 2021

Disler, hastanin kisisel ve sosyal hayati için çok önemlidir. Saglikli kemik yapisina sahip ve ciddi bir saglik sorunu olmayan hastalar dis implantlarina basvurabilir. Yasam döngüsü ortalama 20-30 yildir, bu da bu islemin hassasiyeti nedeniyle ilk tercih haline gelmesine neden olmustur. Ancak en sik sorulan soru "dis implantlar ne kadar?" dur. Dis implant maliyeti, ihtiyaçlara göre degismektedir ve islem türüne baglidir.

Türkiye'de Dis Implanti

Türkiye, dis implanti islemleri alaninda dünyaca ünlü bir ülke olarak görülmektedir. Istatistikler, 500 bin tip turistinin buraya gelmesini saglayarak en yüksek kaliteyi aradiklarini gösteriyor. Türkiye'de en sik gruplara hitap eden materyal titanyum ve zirkonyumdur. Titanyum, uzun süreli etkinlikten dolayi ve uygun maliyetinden dolayi tercih edilmektedir. Zirkonyum ise hayallerin gerçeklesmesine yardimci olan yeni bir bulus olarak gösteriliyor. Metropolmed, tecrübeli saglik ekibi ile dis implantlari konusunda detayli bir hizmet sunmaktadir. Metropolmed uzmanlari, tecrübelerinden faydalanarak gerekli tibbi bakimi size 1 günlük implant islemlerinden daha uzun süreli islemlere kadar sunar.

Dis Implant Ameliyati Sonrasi

Implant tedavisi gibi islemler, çenelerinde agri hissetmeye sebep olabilir. Dis etleri ve yüzde sisme, küçük kanamalar meydana gelebilir. Bunlar tamamen geçici olmakla birlikte, doktor tarafindan önerilen agri kesici ilaçlar veya antibiyotik almaniz siddetle tavsiye edilir. Iyilesme sürecinin desteklenmesi için günlük rutine uyulmalidir. Hastalar tam olarak iyilesene kadar sigara içmekten kaçinmalidir. Yumusak yiyecekler tercih edilmelidir, örnegin çorbasi veya pürüzsüzun. Dis hijyeni ve zaman zaman kontroller herhangi bir soruna neden olmadan potansiyel komplikasyonlarla mücadele etmenize yardimci olabilir

Bize Ulaş

Hızlı Randevu için Formu Doldurun!

Herhangi bir konuda bize danışmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
Sağlıklı Günler Dileriz.