MetropolMed

Podizanje Vrata

Podizanje vrata, također poznato kao donja ritektomija, popularan je kozmetički kirurški postupak namijenjen pomlađivanju i redefiniranju izgleda vrata i linije čeljusti. Kako osobe stare, vrat je često jedno od prvih područja koja pokazuje znakove starenja, poput opuštene kože, bora i razvoja nabora na vratu. Podizanje vrata rješava ove probleme zatezanjem i podizanjem potkožnih mišića i tkiva, uklanjanjem viška kože i vraćanjem mladenačkih kontura na vratu. Ovaj transformacijski postupak ima za cilj stvoriti rafiniraniji i harmoničniji profil lica, pružajući pacijentima obnovljen osjećaj samopouzdanja i mlađi izgled. Bilo da se izvodi samostalno ili u kombinaciji s drugim procedurama pomlađivanja lica, podizanje vrata traženo je rješenje za osobe koje žele postići glađi, čvršći i pomlađen izgled vrata i linije čeljusti.

Vrste podizanja vrata

Postoje različite vrste zahvata podizanja vrata koje se koriste za rješavanje znakova starenja i poboljšanje izgleda vrata i donjeg dijela vilice. Imajte na umu da se medicinske prakse i tehnike mogu mijenjati, stoga je uvijek najbolje konzultirati se s kvalificiranim zdravstvenim stručnjakom za najnovije informacije. Evo nekoliko uobičajenih vrsta zahvata podizanja vrata:

1. Cervikoplastika: Ovaj postupak uključuje uklanjanje viška kože s vrata kako bi se uklonilo opuštanje i stvorio mlađi izgled. Često se kombinira s liposukcijom kako bi se uklonio suvišak masti s područja vrata.

2. Platismaplastika: Mišići vrata, nazvani platizma, mogu postati labavi i uzrokovati nastanak vertikalnih traka na vratu. Platismaplastika zateže i ponovno pozicionira ove mišiće kako bi se poboljšao kontur vrata i smanjio izgled traka.

3. Liposukcija: Liposukcija se može koristiti za uklanjanje viška masnoće ispod brade i na vratu. Često se izvodi u kombinaciji s drugim postupcima podizanja vrata kako bi se postigao rafiniraniji rezultat.

4. Submentoplastika: Ovaj postupak cilja područje ispod brade kako bi se riješio višak masnoće i zategnula opuštena koža i mišići.

5. Donja ritiđektomija (donji facelift): Iako nije isključivo postupak podizanja vrata, donji facelift također može rješavati opuštenu kožu i mišiće na donjem dijelu lica i vrata, pružajući sveobuhvatan pomlađeni izgled.

6. Niti za podizanje (thread lift): Ovaj minimalno invazivni postupak uključuje umetanje resorbirajućih niti ispod kože kako bi se podigla i zategnula tkiva vrata. Tijekom vremena, niti potiču proizvodnju kolagena, što dovodi do daljnjeg poboljšanja.

7. Laserom potpomognuto podizanje vrata (laser neck lift): Tehnike koje koriste laser koriste laser kako bi potaknuli proizvodnju kolagena i zategnuli kožu, rezultirajući podignutim izgledom.

Podizanje vrata u Turskoj

Zahvati podizanja vrata dostupni su u Turskoj, a zemlja je postala popularna destinacija za medicinski turizam, uključujući estetske operacije. Turska nudi širok spektar visokokvalitetnih zdravstvenih usluga, modernih medicinskih objekata i vještih plastičnih kirurga, što je privlačan izbor za osobe koje traže operaciju podizanja vrata po povoljnijim cijenama u usporedbi s nekim drugim zemljama.

Istanbul je posebno poznat po razvijenom medicinskom turizmu i ima brojne klinike i bolnice koje se specijaliziraju za kozmetičke postupke, uključujući podizanje vrata. Mnogi turski plastični kirurzi dobro su obučeni, iskusni i posjeduju međunarodne certifikate, što pacijentima pruža povjerenje u njihovu stručnost.

Kada razmatrate podizanje vrata u Turskoj ili bilo kojoj drugoj zemlji, važno je provesti temeljita istraživanja. Potražite plastične kirurge s certifikatom, čitajte recenzije i svjedočanstva pacijenata i raspitajte se o objektima i sigurnosnim mjerama koje su na snazi. Osim toga, obavezno zakazati konzultaciju s izabranim kirurgom kako biste razgovarali o svojim specifičnim ciljevima, potencijalnim rizicima i očekivanim rezultatima postupka. Imajte na umu da putovanje radi estetske kirurgije zahtijeva pažljavo planiranje i razmatranje kako biste osigurali sigurno i uspješno iskustvo.

Vrijeme oporavka nakon podizanja vrata

Vrijeme oporavka nakon podizanja vrata može varirati od osobe do osobe i ovisi o obimu zahvata, individualnoj sposobnosti organizma za zacjeljivanje te pridržavanju uputa za postoperativnu njegu. Općenito, evo što možete očekivati tijekom procesa oporavka nakon podizanja vrata:

Odmah nakon operacije: Mogli biste osjetiti oticanje, modrice i nelagodu oko vrata i donje vilice. Kirurg može staviti kompresijsku odjeću kako bi smanjio oticanje i podržao proces zacjeljivanja.

Prvi tjedan: Većina pacijenata može se vratiti laganim aktivnostima unutar nekoliko dana do tjedan dana nakon operacije. Međutim, važno je izbjegavati naporne tjelesne aktivnosti i podizanje teških predmeta u tom razdoblju.

Dva tjedna: Oticanje i modrice trebaju početi jenjavati, a možda ćete početi primjećivati neke početne rezultate. Međutim, uobičajeno je da konačni rezultati podizanja vrata potraju nekoliko tjedana ili čak mjeseci da se u potpunosti pokažu.

Četiri do šest tjedana: U ovom trenutku mnogi pacijenti mogu nastaviti s normalnim svakodnevnim aktivnostima i vratiti se na posao. Međutim, intenzivne vježbe i aktivnosti možda će još uvijek morati biti izbjegavane dok kirurg ne da zeleno svjetlo.

Šest tjedana i dalje: Do tog vremena većina oticanja i modrica trebala bi se povući, a rezultati podizanja vrata trebali bi biti vidljiviji. Ožiljci će nastaviti blijedjeti i sazrijevati tijekom vremena.

Svako iskustvo oporavka osobe je jedinstveno, pa je važno razgovarati sa svojim plastičnim kirurgom o vašoj konkretnoj situaciji. Oni vam mogu pružiti personalizirane savjete i bolju procjenu očekivanog vremena oporavka na temelju vašeg individualnog stanja i detalja vašeg postupka podizanja vrata.

Kako se izvodi operacija podizanja vrata?

Operacija podizanja vrata, također poznata kao donja ritiđektomija, estetski je postupak osmišljen kako bi se riješilo opuštanje i starenje područja vrata i donje čeljusti. Specifične tehnike koje se koriste u operaciji podizanja vrata mogu varirati ovisno o potrebama pojedinca i pristupu kirurga. Evo pregleda kako se obično izvodi operacija podizanja vrata:

1. Anestezija: Postupak se obično izvodi pod općom anestezijom ili lokalnom anestezijom uz sedaciju. Izbor anestezije razmatrat će se između pacijenta i kirurga tijekom preoperativnog savjetovanja.

2. Incizije: Kirurg će stvoriti incizije postavljene na strategijskim mjestima kako bi se minimizirao vidljivi ožiljak. Uobičajena mjesta incizija uključuju pozadini ušiju, ispod brade i ponekad malu inciziju unutar prirodnih nabora vrata.

3. Prilagodba mišića i tkiva vrata: Kirurg će pristupiti strukturama vrata, uključujući mišiće platizmu, koji često uzrokuju pojavu vertikalnih traka na vratu. Mišići se mogu zategnuti i šivati zajedno kako bi se stvorila definirana i mlađa kontura.

4. Uklanjanje viška kože i masti: Uklanja se višak kože i masti kako bi se poboljšao ukupan izgled vrata i donje čeljusti. Liposukcija se može koristiti za uklanjanje viška masnih naslaga ako je potrebno.

5. Ponovno oblikovanje kože: Preostala koža pažljivo se ponovno oblikuje preko novo oblikovanog vrata i donje čeljusti, a svaka suvišna koža uklanja se.

6. Zatvaranje incizija: Incizije se zatvaraju šavovima ili kirurškim spajalicama, a kirurg može postaviti oblog ili kompresijsku odjeću kako bi podržao proces zacjeljivanja i smanjio oticanje.

7. Postoperativna njega: Nakon operacije, pacijent će se pažljivo nadzirati u prostoru za oporavak. Kirurg će pružiti detaljne upute za postoperativnu njegu, uključujući kako se brinuti o incizijama i upravljati eventualnom nelagodom.

Točni detalji postupka mogu varirati ovisno o specifičnim tehnikama koje koristi kirurg i jedinstvenoj anatomiji pacijenta. Operacija podizanja vrata također može biti kombinirana s drugim postupcima pomlađivanja lica, poput facelifta ili liposukcije, kako bi se postigla sveobuhvatnija poboljšanja.

Važno je konzultirati se s plastičnim kirurgom s certifikatom kako biste razgovarali o svojim individualnim zabrinutostima, ciljevima i prikladnosti za operaciju podizanja vrata. Oni će procijeniti vašu anatomiju lica i preporučiti najprikladniji kirurški pristup kako biste postigli željene rezultate.

U kojim situacijama se primjenjuje operacija podizanja vrata?

Podizanje vrata, također poznato kao donja ritiđektomija ili cervikoplastika, kirurški je postupak koji se primjenjuje u različitim situacijama kako bi se riješili znakovi starenja u području vrata. Posebno je dizajniran za poboljšanje izgleda vrata zatezanjem opuštene kože i mišića te smanjenjem pojave nabora na vratu ili bora. Evo uobičajenih situacija u kojima se primjenjuje operacija podizanja vrata:

1. Opustila koža vrata: S godinama, koža na području vrata može izgubiti elastičnost, što dovodi do opuštanja i pojave “ćurčića” ili “podbradka”. Operacija podizanja vrata može zategnuti i ukloniti višak kože, stvarajući glađi i čvršći kontur vrata.

2. Trake na vratu: S godinama, mišići vrata (platizma mišići) mogu postati istaknutiji, što rezultira vertikalnim trakama ili naborima vidljivim na vratu. Operacija podizanja vrata može zategnuti te mišiće kako bi se smanjila pojava traka na vratu.

3. Dvostruki brada: Operacija podizanja vrata može se baviti viškom masnog tkiva i tkiva ispod brade, koje se često naziva “dvostruka brada”. Liposukcija se također može koristiti za uklanjanje lokaliziranog masnog tkiva na tom području.

4. Definiranje čeljusti: Operacija podizanja vrata može poboljšati definiciju čeljusti i vratiti mlađi i definiran izgled donjeg dijela lica i vrata.

5. Omladina vrata: Operacija podizanja vrata može pružiti sveobuhvatan postupak pomlađivanja za područje vrata, nadopunjujući druge postupke na licu, poput facelifta ili operacije kapaka, kako bi se postigao harmoničniji i mlađi izgled cijelog lica.

6. Povećanje samopouzdanja: Za osobe koje su zabrinute zbog vidljivih znakova starenja na vratu i žele poboljšati konturu vrata, operacija podizanja vrata može ponuditi značajna poboljšanja i povećati samopouzdanje.

Šta se dešava nakon operacije podizanja vrata?

Nakon operacije podizanja vrata, period oporavka je ključno vrijeme za zacjeljivanje i postizanje optimalnih rezultata. Evo što se obično dešava tokom postoperativne faze:

1. Neposredan oporavak: Nakon operacije, bit ćete nadzirani u prostoru za oporavak dok efekti anestezije ne prođu. Vaš kirurg i medicinski tim će osigurati da su vaši vitalni znakovi stabilni i pružiti potrebno upravljanje boli.

2. Zavoji i kompresija: Vaš kirurg može postaviti zavoj ili kompresijski odjev oko vrata i donje čeljusti kako bi smanjili oticanje, podržali zacjeljivanje tkiva i pomogli očuvati nove konture. Ovaj odjev možda ćete morati nositi u određenom vremenskom razdoblju prema uputama vašeg kirurga.

3. Upravljanje nelagodom: Nakon operacije podizanja vrata, normalno je osjećati nelagodu, oticanje i modrice. Vaš kirurg može propisati lijekove protiv bolova kako bi vam pomogao da upravljate nelagodom tijekom prvih dana oporavka.

4. Kontrolni pregledi: Imat ćete kontrolne preglede sa svojim kirurgom kako bi pratili napredak vašeg zacjeljivanja i uklonili šavove ili kirurške spajalice. Ovi pregledi su bitni kako bi se osiguralo da je vaš oporavak na pravom putu i da se odgovori na eventualne zabrinutosti ili pitanja koja možda imate.

5. Oticanje i modrice: Oticanje i modrice su normalni nakon operacije podizanja vrata i postupno će se smanjivati tijekom nekoliko tjedana. Držanje glave podignute, primjena hladnih obloga i pridržavanje postoperativnih uputa vašeg kirurga može pomoći u smanjenju tih efekata.

6. Povratak aktivnostima: Vaš kirurg će pružiti smjernice o tome kada možete nastaviti s različitim aktivnostima. Rana šetnja obično se potiče kako bi se potaknula cirkulacija i spriječili ugrušci. Naporne vježbe i aktivnosti treba izbjegavati nekoliko tjedana.

7. Njega ožiljaka: Ožiljci od incizija će prvo biti vidljivi, ali će s vremenom izblijedjeti. Vaš kirurg će vam dati savjete o njezi ožiljaka i može preporučiti gel od silikona ili druge proizvode za poboljšanje zacjeljivanja ožiljaka.

8. Dugoročni rezultati: Konačni rezultati operacije podizanja vrata mogu trajati nekoliko tjedana do mjeseci da se u potpunosti pokažu kako se oticanje povlači i tkiva stabiliziraju. Važno je imati realna očekivanja o vremenskom okviru za vidjeti konačne rezultate.

Tijekom perioda oporavka, važno je pažljivo slijediti postoperativne upute svog kirurga. To uključuje uzimanje propisanih lijekova prema uputama, izbjegavanje pušenja i alkohola, zaštitu incizija od prekomjerne izloženosti suncu i prisustvovanje svim kontrolnim pregledima.

Zapamtite da iskustvo oporavka može varirati od osobe do osobe i strpljenje je važno tijekom ovog perioda. Ako imate bilo kakvih zabrinutosti ili pitanja tijekom op

Benefiti podizanja vrata

Operacija podizanja vrata pruža nekoliko koristi osobama koje su zabrinute zbog znakova starenja ili opuštanja vrata i donje čeljusti. Neke od ključnih prednosti podizanja vrata uključuju:

1. Zateže opuštenu kožu: Jedna od glavnih prednosti podizanja vrata je učinkovito zatezanje opuštene i opuštene kože na vratu i donjoj čeljusti. To pomaže u uklanjanju izgleda “ćurčića” i poboljšava opći kontur vrata.

2. Smanjuje trake na vratu: Trake na vratu ili vertikalne linije koje se razvijaju kao posljedica starenja i opuštanja mišića mogu se rješavati tijekom podizanja vrata. Kirurg zateže i ponovno pozicionira mišiće ispod, stvarajući glađi i mlađi izgled vrata.

3. Uklanja višak masnog tkiva: Podizanje vrata također može ukloniti višak masnih naslaga, posebno ispod brade, poboljšavajući definiciju i oštrinu čeljusti.

4. Omladina izgleda: Rješavanjem vidljivih znakova starenja na vratu i donjoj čeljusti, podizanje vrata značajno može pomladiti izgled osobe, čineći je mlađom i svježijom.

5. Povećava samopouzdanje: Za mnoge osobe, poboljšanje konture vrata i donje čeljusti koje rezultira iz operacije podizanja vrata može dovesti do povećanja samopouzdanja i pozitivne slike o sebi.

6. Trajni rezultati: Iako će proces starenja nastaviti tijekom vremena, rezultati podizanja vrata su dugotrajni. Postupak pruža značajno poboljšanje koje može trajati mnogo godina.

7. Kombinacija s drugim postupcima: Podizanje vrata može se izvesti samostalno ili u kombinaciji s drugim postupcima pomlađivanja lica, poput facelifta ili operacije kapaka, kako bi se postigli sveobuhvatni rezultati i riješili različiti problemi.

8. Minimalni ožiljci: Incizije napravljene tijekom podizanja vrata su postavljene tako da minimiziraju vidljive ožiljke, često skrivene unutar prirodnih nabora ili iza ušiju.

Postupak podizanja vrata

Postupak podizanja vrata, također poznat kao donja ritiđektomija, je kozmetička operacija koja ima za cilj pomladiti i poboljšati izgled vrata i donje čeljusti. Ona se bavi različitim problemima, kao što su opuštena ili naborana koža, višak masnog tkiva i vidljivi mišićni trakovi u području vrata, što su česti znakovi starenja.

Ovdje je pregled koraka u tipičnom postupku podizanja vrata:

Anestezija: Postupak se obično izvodi pod općom anestezijom ili lokalnom anestezijom uz sedaciju, ovisno o opsegu operacije i preferencijama pacijenta.

Incizije: Kirurg će napraviti incizije na strategijski odabranim mjestima kako bi minimizirao vidljive ožiljke. Uobičajena mjesta incizija uključuju iza ušiju, ispod brade i ponekad manju inciziju unutar prirodnih nabora vrata.

Prilagodba mišića i tkiva vrata: Kirurg će pristupiti strukturama ispod površine vrata, uključujući platysma mišiće, koji su odgovorni za pojavu vertikalnih traka na vratu. Mišići se mogu zategnuti i šivati zajedno kako bi se stvorila definiranija i mlađa kontura.

Liposukcija (ako je potrebno): Ako je višak masnog tkiva problem u području vrata i donje čeljusti, može se izvesti liposukcija kako bi se uklonili nepoželjni masni naslage.

Uklanjanje viška kože: Kirurg će ukloniti svaku višak ili opuštenu kožu na području vrata kako bi se poboljšao opći izgled vrata.

Redrapiranje kože: Preostala koža pažljivo se prelama preko novopostavljene konture vrata, donje čeljusti i svaka višak kože se odstrani.

Zatvaranje incizija: Incizije se zatvaraju šavovima ili kirurškim spajalicama, a kirurg može postaviti zavoj ili kompresijski odjev oko vrata kako bi podržao proces zacjeljivanja i smanjio oticanje.

Konkretni tehnike korištene u podizanju vrata mogu varirati ovisno o jedinstvenoj anatomiji pacijenta i pristupu kirurga. Neki postupci podizanja vrata mogu biti kombinirani s drugim postupcima pomlađivanja lica, poput facelifta ili operacije kapaka, kako bi se postigli sveobuhvatni rezultati.

Nakon postupka, pacijenti će morati pažljivo slijediti postoperativne upute svog kirurga kako bi osigurali glatki oporavak i postigli željene rezultate. Vrijeme oporavka može varirati, ali većina pacijenata može očekivati povratak uobičajenim aktivnostima unutar nekoliko tjedana nakon operacije. Konačni rezultati podizanja vrata postupno će postati vidljiviji kako oticanje jenjava i tkiva se zacjeljuju.

Naši tretmani
Tretmani u Našim Partnerskim Bolnicama

Kontaktiraj nas

    Popunite formular za brzi termin